• CONGRATULATIONS
    SUNNYVALE ELEMENTARY UIL!!!
     
    2016-2017 Elementary UIL Academic Champions!
     
     
    District Meet Results
     
    2nd Grade Chess Puzzle 
     
    Rhett Mangrum - 1st Place
     
    2nd Grade Creative Writing 
      
      Sam Frazer - 2nd Place
    Claire Pease - 6th Place 
     
    2nd Grade Music Memory
     
    Jeremy Abraham - 4th Place
    Joe Cantu - 6th Place Tie
    Ella Wilson - 6th Place Tie 
     
    2nd Grade Storytelling
     
     Sam Frazer - 1st Place
     
    3rd Grade Chess Puzzle 
     
    Sam Sjavik - 1st Place
    David Hoang - 2nd Place
    Adrian Hui - 5th Place 
        
    3rd Grade Music Memory
     
    Julia Mathews - 3rd Place
    Rex Lee - 4th Place
     
    3rd Grade Oral Reading 
     
    Sara John - 1st Place 
                                                                                                                                                  
    3rd Grade Ready Writing
     
    Trinity Ream - 1st Place
    Olivia Phan - 2nd Place
    Jillian Jacobs - 3rd Place 
     
    3rd Grade Spelling
     
    Julia Mathews - 1st/Perfect Score
    Cline Becker - 2nd Place
     Jadon Dixon 4th Place
     
    3rd Grade Storytelling
     
    Kennedy Wilson - 3rd Place
    Chloe Ross - 4th Place
      
    4th Grade Art
     
      Jeremy Rillera - 1st Place
    Jocelyn Ganaden - 5th Place 
    Neha Mayhew - 6th Place 
     
    4th Grade Chess Puzzle
     
    Stephan Kahng - 2nd Place
    Tred Sjavik - 3rd Place
     
    4th Grade Music Memory
     
    Alden Jo - 4th Place
     
    4th Grade Number Sense
     
         Joben Singh - 2nd Place
    Don Jobi - 4th Place
                                                                                          
    4th Grade Oral Reading
     
    Grace Zollinger - 6th Place
     
    4th Grade Ready Writing
     
    Christopher Williamson - 6th Place
     
    4th Grade Spelling
     
    Surya Jalapati - 2nd Place
    Jocelyn Ganaden - 5th Place 
     
    5th Grade Art
     
    Hillary McMahan - 2nd Place Tie
    Mikayla Varughese - 2nd Place Tie
    Emma Vaughan - 4th Place
    John Parker Hisaw - 5th Place 
     
    5th Grade Chess Puzzle 
     
    Christian Henderson - 2nd Place
    Grace Miles - 4th Place Tie
    Austin Andrews - 4th Place Tie
     
    5th Grade Dictionary Skills
     
     Gracie Dixon - 1st Place
    Simon Abraham - 3rd Place
    Ryan Mathew - 4th Place 
     
    5th Grade Listening
     
    Jeremy Stewart - 3rd Place
    Alvin Philip - 4th Place 
     
    5th Grade Maps, Graphs & Charts
     
    Abel Abraham - 4th Place 
     
    5th Grade Music Memory
     
    Hannah Powell - 1st Place
    Alen Jo - 2nd Place
    Nathaniel Joy - 4th Place
     
    5th Grade Number Sense
     
    Aidan Abraham - 1st Place
    Danny Litty - 4th Place
    Vinay Upadhyay - 6th Place
     
    5th Grade Oral Reading
     
    Preston Senter - 1st Place
    Tessa John - 2nd Place
    Brady Navaja - 3rd Place 
     
    5th Grade Ready Writing
     
    Naqiyah Saiger - 2nd Place
    Brady Navaja - 4th Place
    Jeanine Mustafa - 6th Place 
     
    5th Grade Social Studies
     
    Hatim Aziz - 1st Place
    Sofia Cantu - 4th Place 
     
    5th Grade Spelling
     
    Abel Abraham - 1st Place
    Danny Litty - 2nd Place
    Brixton Walker - 6th Place